menu przedmiotowe
WYBORY I REFERENDA
menu podmiotowe

WYBORY

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 2020 - 10 maja 2020 r.
PDF Drukuj
Urzędnik wyborczy
1
Marzanna Fabian
Anna Bagnowska
 
Kontakt:
  • telefoniczny pod numerem: (32) 776-31-11 w godz. od 8:00 do 16:00
  • mailowy pod adresem: urz-247701-1@pkw.gov.pl, urz-247701-2@pkw.gov.pl
Urzędowe ogłoszenia wyborcze
1

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Tychy z dnia 10 kwietnia 2020 roku o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Informacje dla Komitetów Wyborczych
1

Informacja Komisarza Wyborczego w Katowicach I z dnia 14 kwietnia 2020 r. dotycząca powołania w mieście Tychy obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Informacje dla członków obwodowych komisji wyborczych
Informacje Państwowej Komisji Wyborczej
1

Wzór zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach

2

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku w sprawie braku możliwości przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja br.

Informacje dla wyborców
1

Postanowienie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

2

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 15 kwietnia 2020 r. o kandydatach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

3

WAŻNE TERMINY

do 17 kwietnia pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych mogą dokonać dodatkowych zgłoszeń kandydatów do godz. 16.00 w siedzibie Urzędu Miasta Tychy do komisji wyborczych wskazanych w załączniku nr 1 
do 25 kwietnia - zgłaszanie przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a
do 1 maja – składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania
do 5 maja – składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania
do 7 maja – zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą

4

WAŻNE!

do 10 kwietnia 2020 r. będą przyjmowane zgłoszenia kandydatów do obwodowych komisji wyborczych (wzór powyżej w zakładce Informacje Państwowej Komisji Wyborczej).

Zgłoszenia proszę przekazać w zamkniętej kopercie z dopiskiem "do Wydziału Organizacyjnego, Kadr i Szkolenia" i umieścić w skrzynce znajdującej się przed głównym wejściem do Urzędu Miasta Tychy.

INFORMACJA O SPOSOBIE ZGŁASZANIA KANDYDATÓW DO KOMISJI WYBORCZYCH jest dostępna w załączniku.

5

Informacja o sporządzeniu spisu wyborców miasta Tychy dla wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Informacje Miejskiej Komisji ds. Referendum Lokalnego
Informacje Miejskiej Komisji Wyborczej